Serie A

Inter Milano i-a umplut poarta de goluri lui Ionut Radu

Seara de cosmar pentru tanarul international roman de tineret Ionut Radu in Serie A.

Titular la Genoa contra lui Inter Milano, tocmai echipa care l-a cedat grifonului si care detine o clauza de rascumparare a sa, Ionut Radu a incasat nu mai putin de patru goluri.

Gagliardini (15, 81), Icardi din penalty (40) si Perisic (54) au perforat poarta lui Ionut Radu in meciul castigat cu 4-0 de Inter pe terenul celor de la Genoa, in etapa a 30-a din Serie A.

Genoa a evoluat in inferioritate numerica din minutul 39, cand Romero a fost eliminat la faza care a generat lovitura de la 11 metri transformata de Icardi.

Intr-o alta partida disputata, miercuri seara, Empoli a furnizat surpriza si a invins-o pe Napoli, pe teren propriu, cu 2-1.

Roma si Fiorentina au remizat, scor 2-2, in timp ce Lazio a pierdut in deplasare cu SPAL dintr-un penalty in minutul 89, scor 0-1.

Frosinone a trecut de Parma acasa, cu 3-2, iar Torino a dispus de Sampdoria, cu 2-1.

Etapa se incheie joi seara cu meciurile Sassuolo - Chievo si Atalanta - Bologna.