Serie A

Inter egaleaza pe Milan la ultima faza a meciului

Egalitate in Il Derby della Madonina intre AC Milan si Internazionale Milano, scor 2-2, duminca seara, pe San Siro.

Milan, in postura de echipa gazda, a condus in doua randuri, dar de fiecare data s-a vazut egalata, ultima oara in urma unui corner la ultima faza a meciului.

Suso a reusit o dubla pentru rossoneri in minutele 42 si 58, prima reusita fiind una extrem de spectaculosa.

Candreva marca pentru 1-1 in minutul 53 cu un super sut din afara careului, iar in minutul 90+2 croatul Perisic a facut 2-2 cu un sut din apropiere la bara a doua dupa o deviere a lui Murillo.

Milan ramane pe trei in clasament dupa acest rezultat, cu 26 puncte, la sapte puncte in spatele liderului Juventus, in timp ce Inter face 18 puncte si urca un loc pana pe noua.