Serie A

Gafa uriasa comisa de Tatarusanu. A contribuit la prima infrangere a Milanului in campionatul Italiei

Cu Ciprian Tatarusanu din nou printre titulari, AC Milan a pierdut in deplasare cu Fiorentina, scor 3-4, intr-un meci din etapa a 13-a in Serie A.

Fostul capitan al nationalei Romaniei a gresit grav la primul gol al Fiorentinei, formatie pentru care a evoluat dupa plecarea de la Steaua Bucuresti.

In minutul 15, dupa un corner banal de pe partea dreapta, Tatarusanu a prins mingea in maini pentru a o scapa in secunda urmatoare, suficient pentru Duncan sa marcheze primul gol al meciului.

Gazdele s-au distantat la 3-0 dupa reusitele lui Saponara din prelungirile primei reprize ci Vlahovic, in minutul 60.

A urmat o dubla semnata de Ibrahimovic intr-un interval de doar opt minute.

Fiorentina a facut 4-2 prin acelasi Vlahovic cand mai erau patru minute din meci.

Milan a mai redus o data din diferenta prin autogolul lui Venuti din prelungiri, dar era prea tarziu pentru a mai salva macar remiza.

Pentru Milan este prima infrangere a sezonului in Serie A.

Echipa din Lombardia poate pierde primul loc in fata lui Napoli, echipa care joaca duminica in deplasare cu Inter Milano.