Serie A

Final nebun de meci pentru Lazio si Radu Stefan in Serie A

Sursă foto: twitter.com/seriea

Lazio si Sampdoria au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-un meci din prima liga italiana, etapa a 15-a, cu final nerecomandat cardiacilor.

Quagliarela a deschis scorul pentru gruparea genoveza la jumatatea primei reprizei, iar Acerbi a egalat pentru Lazio cu 11 minute inaintea finalului.

Dupa minutul 90 evenimentele au fost dintre cele mai extreme. Mai intai oaspetii stadionului Olimpic din Roma au ramas in inferioritate numerica dupa eliminarea lui Bereszynski.

Lazio a primit o lovitura de la 11 metri in minutul 90+5 pentru un hent confirmat de VAR, lovitura fiind transformata de Immobile.

Sampdoria a egalat la ultima faza prin Saponara in minutul 90+9.

Radu Stefan a fost integralist la Lazio.

Acesta a fost al doilea 2-2 al zilei de sambata in Serie A, dupa cel inregistrat intre Cagliari si AS Roma, o partida cu trei eliminati. Doi de la gazde si unul de la oaspeti.

Intr-o alta partida, Napoli a dispus categoric de Frosinone, cu 4-0.