La Liga

Real Madrid salveaza in extremis remiza la Pamplona

Real Madrid a trecut prin mari emotii, sambata seara, in deplasarea de la Pamplona cu Osasuna. Gazdele au condus cu 2-0 dupa o prima repriza magnifica.

Oriol Riera a marcat o dubla in minutele 16 si 39 dupa ce Cristiano Ronaldo ratase de putin deschiderea scorului in primele minute ale intalnirii.

Atacantul portughez nu s-a lipit de gol, dar pasat decisiv pentru reusita lui Isco din minutul 45.

Cu zece minute inaintea finalului a venit randul lui Isco sa paseze decisiv pentru reusita lui Pepe, gol care a salvat Realul de la a treia infrangere a sezonului.

Real Madrid a evoluat in inferioritate numerica din minutul 44 cand Sergio Ramos a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

In ceea ce-l priveste pe Ronaldo, portughezul si-a intrerupt seria de opt meciuri consecutive cu gol marcat in Primera Division.