La Liga

Real Madrid isi pastreaza primul loc in Primera Division

Chiar daca Cristiano Ronaldo n-a marcat nici de aceasta data, Real Madrid a avut forta de a invinge Deportivo La Coruna, cu 2-0, intr-o partida din etapa a 23-a din prima liga spaniola.

Isco a deschis scorul la jumatatea primei reprize (22) si Karim Benzema a stabilit scorul final cu 17 minute inaintea finalului.

Cristiano Ronaldo si Gareth Bale au avut cate o bara in prima repriza, pentru ca in debutul partii secunde cei de la Deportivo sa trimita si ei in bara prin Borges.

La Real Madrid a debutat si brazilianul Lucas Silva, jucator adus in iarna de la Cruzeiro. Acesta a intrat in teren in minutul 71.

Dupa acest meci Real Madrid are patru puncte in fata Barcelonei, formatia care primeste vizita celor de la Levante, duminica, de la ora 18:00.