La Liga

Patru la rând pentru Real Madrid. Bellingham păstrează procentajul de sută la sută

Real Madrid a obținut a patra victorie consecutivă în actualul sezon de La Liga.

Formația pregătită de Carlo Ancelotti a învins Getafe, cu 2-1, într-un meci disputat sâmbătă seara pe arena Santiago Bernabeu.

Getafe a deschis scorul prin Borja Mayoral, în minutul 11, acesta profitând de o ”gaură” în zona centrală a defensivei gazdelor.

La două minute după pauză Real Madrid a egalat prin Joselu. Execuție din interiorul careului la centrarea lui Modric cu exteriorul.

Meciul a fost prelungit cu 9 minute, iar în al cincilea minut suplimentar Real Madrid a marcat golul victoriei prin Bellingham.

Englezul adus în această vară a profitat de o minge respinsă de portar în față la șutul lui Nacho de la distanță.

Real Madrid are 12 puncte din tot atâtea posibile în La Liga.