La Liga

Getafe, cu Marica titular, invinsa de Barcelona dupa ce a condus cu 2-0

FC Barcelona si-a aratat forta, duminica seara, in deplasarea de la Getafe chiar daca de pe teren au lipsit Lionel Messi si Neymar, ambii aflati deja in vacanta in America de Sud.

Chiar daca inceputul de meci a apartinut gazdelor, care au punctat de doua ori in primul sfert de ora, campioana Spaniei a revenit prin hattrick-ul perfect reusit de Pedro.

Fabregas a marcat si el o dubla, al doilea gol fiind din penalty, iar Barcelona s-a impus in final cu un 5-2 care o mentine la conducerea clasamentului din Primera Division.

Escudero si Leon marcasera pentru Getafe intr-un prim sfert de ora nebun pentru echipa lui Ciprian Marica.

Titular in atacul formatiei sale, Marica a dat semnalul ofensivei lui Getafe printr-o ocazie ratata in chiar primul minut de joc. Sutul atacantului roman a fost respins in lateral de Pinto.

Acelasi Marica s-a zbatut mult pentru fiecare balon si in minutul 29 a luat o actiune pe cont propriu preferand patrunderea personala in locul unei pase in lateral. Internationalul roman a calcat insa pe balon si a fost deposedat de Busquets.

Dupa o ora de joc Marica i-a lasat locul in teren lui Adrian Colunga.