La Liga

Cristiano Ronaldo reuseste o dubla intr-o “manita” a celor de la Real Madrid

Atacantul portughez Cristiano Ronaldo a marcat doua goluri, sambata dupa-amiaza, in victoria celor de la Real Madrid pe teren lui Levante.

Ronaldo a deschis scorul din penalty, dupa care pana la pauza Javier Hernandez a majorat avantajul albilor.

Cei doi jucatori si-au completat dublele in partea secunda, iar Isco a inchis tabela cu doua minute inaintea finalului.

Prin reusitele din meciul cu Levante Ronaldo a ajuns la 15 goluri in sapte aparitii in campionat pentru Real Madrid in acest sezon.

Intr-o alta partida de sambata, Athletic Bilbao a remizat pe teren propriu cu Celta Vigo, scor 1-1.

FC Barcelona primeste de la ora 21:00 vizita bascilor de la Eibar, echipa italianului Federico Piovaccari.