La Liga

Barcelona, remiza pe teren propriu cu Alaves la primul meci dupa demitarea lui Koeman | Aguero, de pe teren direct la spital

FC Barcelona a remizat, sambata seara, pe teren propriu cu Deportivo Alaves, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 12-a in La Liga.

Memphis Depay a deschis scorul pentru catalan la patru minute dupa pauza.

Doar trei minute s-au bucurat cei de la Barcelona de avantaj, Luis Rioja aducand egalarea pentru gruparea basca.

In minutul 41 atacantul argentinian Sergio Aguero a acuzat o durere in zona pieptului si a fost transportat direct la spital pentru un control amanuntit.

Problemele pentru antrenorul interimar Sergi Barjuan au continuat si in repriza secunda, cand capitanul Gerard Pique a iesit accidentat, in minutul 65.

Barcelona ocupa locul 9 in clasamentul din La Liga, cu doar 16 puncte in 11 meciuri, catalanii avand de disputat o partida restanta.

Pentru echipa blaugrana urmeaza meciul cu Dynamo Kiev din deplasare, marti, in Grupa E a UEFA Champions League.