La Liga

Barcelona o zdrobeste pe Granada cu primul hattrick al lui Neymar

FC Barcelona a castigat cu scor de tenis intalnirea cu Granada din etapa a 6-a a primei ligi spaniole, iar atacantul brazilian a marcat primul sau hattrick in tricoul blaugrana.

Neymar si-a inceput recitalul in minutul 26 dupa o patrundere pe spatiu central si un sut deviat de un aparator advers in propria poarta.

Rakitic a majorat avantajul catalanilor cu doua minute inaintea pauzei reluand cu capul in poarta centrarea lui Messi de pe dreapta.

Acelasi Neymar a reusit dubla in secundele de final ale primei reprize cu o reluare din interiorul careului.

Messi a dus scorul la 4-0 in minutul 62 cu o lovitura de cap din centrarea lui Alves, pentru ca patru minute mai tarziu sa paseze decisiv pentru hattrick-ul lui Neymar.

Cu opt minute inaintea finalului Messi a furat un balon de la un fundas advers si a inscris pentru 6-0, stabilind astfel scorul final.

Neymar a ajuns la sase goluri in cinci meciuri in acest sezon de Primera Division, in conditiile in care doar in trei partide a fost titular.