La Liga

Barcelona invinsa de Levante dupa trei goluri incasate in sapte minute

Surpriza in La Liga, sambata seara, la Valencia unde echipa locala Levante a invins-o pe Barcelona, scor 3-1, intr-un meci din etapa a 12-a.

Barcelona a deschis scorul prin Lionel Messi in minutul 38 dintr-o lovitura de la 11 metri.

Catalanii au intrat in avantaj la cabine, dar dupa pauza cei de la Levante au avut sapte minute de vis.

Interval in care formatia gazda de pe Ciutat de Valencia a punctat de trei ori, iar Barcelona n-a inteles pana la final ce a lovit-o.

Jose Campania (61), Borja Mayoral (63) si Nemanja Radoja (68) au marcat golurile victoriei lui Levante in fata liderului din La Liga.

Un lider care s-ar putea vedea detronat dupa aceasta runda, daca Real Madrid obtine toate punctele in meciul de acasa cu Betis.

Pentru Barcelona este prima infrangere dupa patru victorii la rand in campionat.

Barcelona pierde pentru a doua oara in acest an pe terenul lui Levante, dupa 1-2 pe 10 ianuarie in Cupa Regelui.

Doua infrangeri in ultimele trei deplasari cu Levante a suferit Barcelona, formatia valenciana devenind un fel de sperietoare pentru trupa blaugrana.