Unirea Alba Iulia

Unirea Alba Iulia a remizat cu echipa lui Dan Petrescu

Echipa Unirea Alba Iulia a terminat la egalitate, scor 1-1, primul meci amical din turneul de pregatire din Turcia disputat, miercuri, in compania formatiei ruse Kuban Krasnodar, antrenata de Dan Petrescu, transmite corespondentul MEDIAFAX.

Golul formatiei din Alba Iulia a fost reusit de argentinianul Enzo Bruno, in minutul 35, iar pentru echipa pregatita de Dan Petrescu a punctat Kiselev, in minutul 90+1.

Antrenorul Adrian Falub a trimis in teren urmatorul "11": Rotaru - S. Radoi, Poverlovici, Vujadinovic, Vitinha - I. Balan, Olah, Dalbea, C. Cristea - Enzo, Veljovic. Au mai jucat: Cernea - De Sousa, Bucurica, Varga, Selagea, Stanciu, Fl. Ilie, S. Muresan, Schuller, Giurgiu.

"A fost un meci de antrenament bun, echipa lui Dan Petrescu este una buna. Nu ne intereseaza insa acest rezultat, noi trebuie sa jucam bine in campionat", a declarat Falub.

In Antalya sunt asteptati sa soseasca joi si doi jucatori de la CFR Cluj, Nei si Ruiz.