CSM Poli Iasi invinge Timisoara si ramane in partea superioara a playout-ului

Sursă foto: politehnicaiasi.ro

Echipa CSM Poli Iasi a castigat, sambata, la limita, duelul cu ACS Poli Timisoara, scor 1-0, din etapa a 3-a din playout. Vedeti cum arata clasamentul actualizat.

Unicul gol al meciului din Copou a fost marcat de Lukacs Bole in primul minut al partii secunde.

La prima actiune de atac din repriza a doua iesenii au patruns pe dreapta in directia de atac si Bole a reluat decisiv de la bara a doua.

Gazdele isi puteau majora avantajul in minutul 54 la reluarea incredibila cu capul a lui Cristea pe langa poarta. Singur in 6 metri capitanul gazdelor nu a nimerit spatiul portii.

Replica Timisoarei a venit prin sutul lui Soljic din minutul 57, un vole din afara careului blocat in extremi de portarul Grahovac.

Echilibrul numeric a fost rupt in minutul 62, dupa ce Tiganasu de la gazde a primit al doilea cartonas galben si a fost eliminat.

Doar un minut s-au bucurat timisorenii de superioritatea numerica, Soljic fiind eliminat cu rosu direct pentru un fault in postura de ultim aparator asupra lui Stefanescu.