Europa League

Asa am trait Europa League: Manchester United - Copenhaga in prelungiri!

Luni seara, de la ora 22:00, am transmis live text in aceasta pagina primele doua sferturi de finala din Europa League, sezonul 2019/2020.

FINAL Man.United - FC Copenhaga 1-0 (prelungiri)
(Fernandes 95')

FINAL Inter - Bayer Leverkusen 2-1
(Barella 15', Lukaku 21' / Havertz 25')

Min.120 - Fluier final si calificare chinuita pentru Manchester United in semifinalele Europa League.

Min.105 - Repriza se incheie cu o mare ocazie ratata de Lindeloff dupa un corner.

Min.105 - La ultima faza a primei reprize de prelungiri Johnsson mai are o interventie salvatoare.

Min.98 - Johnsson continua sa faca minuni in poarta lui Copenhaga. Intervine la Mata si Fernandes.

Min.95 - GOL Manchester United! Transforma de la 11 metri Bruno Fernandes. Al 7-lea gol in noua meciuri de Europa League.

Min.94 - Penalty obtinut de Martial!

Min.93 - Portarul Johnsson intervine decisiv la patrunderea lui Martial. Ce ocazie pentru United!

00:00 Au inceput prelungirile in meciul Man.United-Copenhaga! A intrat Mata in echipa engleza.

Min.90 - La Koln se termina cele 90 de minute regulamentare si se va continua cu prelungiri intre Man.United si FC Copenhaga.

Min.90 - Inter o invinge pe Bayer Leverkusen, cu 2-1, si merge in semifinalele Europa League.

Min.89 - Penalty pentru Inter la un fault asupra lui Barella. Pentru a doua oara centralul intoarce decizia si nu se mai executa de la 11 metri.

Min.84 - Martial incearca poarta din afara careului si Johnsson respinge cu o mana in corner.

Min.83 - Ocazie pentru Inter pe contraatac prin Lukaku. Blocat belgianul in momentul sutului.

Min.76 - Moses (Inter) il face mare pe Hradecky. O noua interventie salvatoare a portarului de la Leverkusen.

Min.68 - Sut in forta trimis de Bruno Fernandes (Man.United). Respinge portarul Johnsson.

Min.66 - Sansa mare de gol ratata de Copenhaga!

Min.66 - Portarul Hradecky (Leverkusen) intervine decisiv intr-o faza unu contra unu cu Alexis Sanchez la finalizare.

Min.62 - Bara o salveaza pe Copenhaga! Ramane 0-0 in meciul de la Koln.

Min.60 - Rashford rateaza incredibil din interiorul careului. Replica si Copenhaga pe o contra si formatia daneza are primul sut pe poarta lui Romero.

Min.45 - Presiunea lui United da rezultate pe tabela si Greenwood marcheaza cu un sut la coltul lung. Acesta a plecat dintr-o pozitie suspecta de offside si intervine VAR-ul. Golul este anulat pentru offside si ramane 0-0 in Man.United - Copenhaga.

Min.43 - Martial aproape de o reluare decisiva din 7-8 metri.

Min.39 - Un singur sut pe poarta pentru Manchester United pana acum. Trupa engleza conduce la cornere (4-2).

Min.26 - Penalty pentru Inter! Arbitrul merge la margine pentru a vedea reluarile oficiale si anuleaza decizia initiala. Ramane 2-1 in Inter-Leverkusen.

Min.25 - Leverkusen reduce din diferenta prin Havertz. Sut din interiorul careului si, in loc de 3-0 pentru Inter mai devreme, se face acum 2-1. Meciul e relansat!

Min.23 - Lukaku scapa singur cu portarul si este blocat in extremis. Ramane 2-0 in Inter - Leverkusen.

Min.21 - Penalty pentru Manchester United obtinut de Maguire. Faza e analizata de VAR. Intre timp Inter face 2-0 cu Leverkusen, gol marcat de Lukaku. Arbitrul revine in urma analizei video si anuleaza lovitura de la 11 metri dictata pentru United cu Copenhaga. A fost un offside!

Min.15 - Inter deschide scorul prin Barella. Finalizare cu exteriorul din 16 metri in dreapta portarului.

Min.13 - Copenhaga aproape de gol prin Daramy. Intervine decisiv Bailly si respinge.

Faza finala a Europa League este gazduita de Germania, ca masura agreata de UEFA in contextul pandemiei de coronavirus.