Europa League

Asa am trait Prelungiri la Salzburg cu Marseille. O noua greseala de arbitraj face diferenta

Sursă foto: twitter.com/RedBullSalzburg

De la 22:05 am transmis live text in aceasta pagina returul semifinalelor Europa League.

FINAL Atletico Madrid - Arsenal 1-0 (1-1 in tur)
FINAL Salzburg - Olympique Marseille 2-1 (0-2 in tur)

00:36 Se termina meciul de la Salzburg. Gazdele sunt un car de nervi si rusul Karasev are nevoie de escorta pentru a parasi terenul. Olympique Marseille este a doua finalista a Europa League si o va intalni pe Atletico Madrid la Lyon.

Min.119 Nu se mai joaca nimic. Jucatorii lui Salzburg sunt la un pas sa-l linseze pe arbitrul rus. Haidara vede al doilea galben si este eliminat.

Min.116 Marseille inscrie golul care o duce in finala. Ultimul intrat pe teren, Rolando, inscrie cu un voleu langa bara din centrarea lui Payet. Un gol venit dupa o eroare uriasa de arbitraj. S-a acordat corner complet eronat in loc de repunere din sase metri pentru gazde.

00:19 Incepe a doua repriza de prelungiri in Salzburg - Marseille.

00:18 Cele doua echipe schimba terenul. Urmeaza ultimele 15 minute de joc. In continuare 2-0 pentru Salzburg si 2-2 la general.

Min.102 Dabbur sutaeza putin pe langa poarta. Salzburg domina jocul in aceasta prima repriza de prelungiri.

Min.98 Minge scoasa incredibil de portarul Pele (Marseille) la lovitura de cap a croatului Caleta-Car.

23:58 Atletico Madrid se califica in finala Europa League dupa 1-0 cu Arsenal in returul de pe teren propriu. A treia finala in ultimii opt ani pentru Atletico in aceasta competitie.

23:56 Meciul Salzburg - Marseille a intrat in prelungiri. Dupa 90 de minute Salzburg are 2-0 si este 2-2 la general.

Min.88 Penalty cat casa refuzat celor de la Marseille la un dublu hent.

Min.67 Sansa mare de gol irosita de Griezmann din interiorul careului.

Min.65 Salzburg isi dubleaza avantajul si la acest scor avem prelungiri daca nu se mai marcheaza pana la minutul 90. Un autogol al lui Sarr la sutul lui Schlager.

Min.63 Primul sut pe spatiul portii pentru Arsenal. Oblak se intinde si respinge de la radacina barei.

Min.60 Grizemann rateaza de putin poarta cu un sut din lovitura libera.

Min.51 Salzburg deschide scorul prin Haidara, jucator care a trimis decisiv la coltul scurt dupa o incursiune in careu.

Min.48 Ocazie de gol ratata de Marseille prin Germain. Sut din interiorul careului pe langa poarta dupa o centrare din stanga.

Min.45 Bellerin il scapa din marcaj pe Costa si deschide scorul cu un sut peste Ospina. Atletico are asadar 1-0, dar nimic nu e inca decis. Arsenal in continuare trebuie sa marcheze la Madrid.

Min.39  Doua sanse ratate de Atletico la aceeasi faza prin Koke si Griezmann.

Min.33 Lovitura libera pentru Marseille ramasa fara rezultat. Sutul lui Payet a trecut pe langa poarta.

Min.28 Ocazie pentru Arsenal la patrunderea lui Lacazzette in careu. Acesta n-a gasit culoarul de sut si a trimis in cele din urma in fata portii pentru Ozil.

Min.20: Un meci cu casa inchisa la Salzburg. 29.500 de spectatori in tribune, anunta clubul austriac.

Min.13 Sansa de gol ratata de Sazlburg prin Dabbur.

Min.8 Lovitura grea pentru Arsenal care isi pierde capitanul. Koscielny nu mai poata continua dupa o accidentare la tendon. Cel mai probabil o ruptura suferita.

Min.6 Lovitura libera pentru Marseille, Rami apare pe bara a doua si trimite alaturi.

Min.6 Costa ramane in pozitie de finalizare singur cu Ospina si suteaza peste poarta. Mare ocazie pentru Atletico.

22:05 Coregrafie impresionanta a suporterilor lui Salzburg