EURO 2020

Pele, mesaj de incurajare pentru Mbappe

Legendarul Pele a transmis un mesaj de incurajare pentru Kylian Mbappe, dupa ce atacantul francez a ratat un penalty la Bucuresti in optimea de finala Franta – Elvetia de la EURO 2020.

“Capul sus, Kylian! Maine este prima zi a unei noi calatorii”, a transmis Pele pe contul sau de Twitter.

“Sunt dezolat pentru acest penalty. Am vrut sa ajut echipa, dar am esuat”, a scris si Mbappe pe retelele de socializare.

Franta a condus cu 3-1 Elvetia in minutul 75, dar jucatorii din Tara Cantoanelor au egalat si au trimis meciul in prelungiri.

Elvetia s-a impus, cu 5-4, la loviturile de departajare, singurul penalty fiind ratat de Mbappe.

In sferturi Elvetia va intalni Spania.

Pentru Bucuresti meciul Franta – Elvetia a fost ultimul din cele patru gazduite cu succes la acest EURO 2020.