3
Portugalia
Ronaldo 90' 88' Guerreiro 85'

Asa am trait Ungaria - Portugalia 0-3

Am transmis live text marti de la ora 19:00 meciul Ungaria - Portugalia din Grupa F a Campionatului European.

20:53

90'

Gol Ronaldo!

Portugalia se dezlantuie si Cristiano Ronaldo isi trece in cont dubla cu o executie din sase metri.

88'

Cristiano Ronaldo transforma impecabil lovitura de la 11 metri.

86'

Penalty pentru Portugalia la un fault comis asupra lui Rafa Silva.

85'

Gol Guerreiro!

Potugalia deschide scorul prin fundasul Guerreiro. Sut din interiorul careului deviat cu sansa pentru lusitani.

80'

Ungaria marcheaza prin Schön, dar golul e anulat de la margine pentru o pozitie afara din joc.

69'

Centrare in careul portughez si Sallai reia pe langa poarta.

68'

Bruno Fernandes suteaza de la distanat. Portarul maghiar respinge salvator cu o mana in corner.

56'

Ungaria incepe cu entuziasm partea secunda. Sut pe poarta trimis de Sallai. Intervine Rui Patricio.

53'
50'

Szalai suteaza din afara careului. O minge pe centrul portii fara probleme pentru Rui Patricio.

46'

19:47

Pauza la Budapesta. 0-0 intre Ungaria si Portugalia. Mari ocazii ratate de lusitani in prima repriza. Ungaria a avut un singur sut pe poarta si acela dintr-o lovitura libera.

44'

Cea mai mare ocazie a Portugaliei ratata de Ronaldo. Sut peste poarta din sase metri.

40'

Diogo Jota il ia la tinta pe Gulacsi si Portugalia rateaza o mare ocazie in interiorul careului advers.

36'

Rui Patricio are o prima interventie dupa o faza fixa. Sut pe poarta trimis din lovitura libera de maghiari.

27'

Orban intervine decisiv asupra lui Jota. Portugalia insista in atac si obtine cornerul.

19'

Gulacsi intervine la sutul lui Ronaldo. Pozitie afara din joc semnalizata de la margine.

16'

Ciocnire dura in aer intre Fiola si Semedo. Meciul este oprit pentru ingrijiri medicale.

7'

Roland Sallai cade in atac la un duel cu Dias si nu primeste nimic.

5'

Portugalia rateaza deschiderea scorului prin Jota pe contraatac. Respinge in corner portarul maghiar.

1'

Cüneyt Çakır din Turcia fluiera startul meciului. 67.000 de spectatori pe Ferenc Puskas Arena din Budapesta.

0'

UNGARIA: 1 Gulacsi - 21 Botka, 6 Orban, 4 Att.Szalai - 14 Lovrencsics, 15 Kleinheisler, 8 Nagy, 13 Schafer, 5 Fiola - 9 Ad.Szalai, 20 Sallai.

PORTUGALIA: 1 Rui Patricio - 2 Semedo, 4 Dias, 3 Pepe, 5 Guerreiro - 13 Danilo, 14 William Carvalho, 11 Bruno Fernandes - 7 Cristiano Ronaldo, 21 Diogo Jota, 10 Bernardo Silva.