4
Danemarca
Braithwaite 90' Maehle 89' Dolberg 48' 27'

Asa am trait Tara Galilor - Danemarca 0-4 in primul meci din optimi

Am transmis live text in aceasta pagina prima optime de finala la EURO 2020, Tara Galilor - Danemarca, meci care a inceput la ora 19:00 si care s-a disputat la Amsterdam.

20:55

Final de partida. Danemarca este prima echipa calificata in sferturile EURO 2020. Va intalni invingatoarea dintre Olanda si Cehia intr-o partida care va avea loc la Baku.

90'

Gol Braithwaite!

Reusita lui Braithwaite este validata in urma interventiei VAR-ului. Danemarca are 4-0 pe tabela!

90'

Braithwaite trimite in poarta galeza, dar golul e invalidat de o semnalizare de la margine. O faza la limita offside-ului.

90'

Cartonas rosu !

Harry Wilson este eliminat pentru o pierdica pusa lui Maehle.

89'

Gol Maehle !

Danemarca e in optimile de finala. Maehle a marcat golul trei si Tara Galilor nu mai poate face nimic.

86'

Danemarca aproepe de golul trei. Bara se opune la reluarea lui Braithwaite, apoi minge e trimisa afara.

85'

Al 9-lea corner pentru Danemarca in acest meci. Tara Galilor are o singura repunere de la colt.

81'

Braithwaite suteaza peste poarta din lovitura libera de la 23 de metri.

80'

Cornelius scapa pe contraatac si este oprit prin fault in marginea careului galez. Cartonas galben pentru Brooks.

76'

Kjaer, capitanul Danemarcei, acuza o accidentare. Jocul e oprit pentru interventia medicala. Galezii pregatesc o modificare.

75'
74'

Danezii aproape de 3-0. Respinge apararea galeza si britanicii ies pe contraatac prin Bale. Centrare imprecisa.

71'

Niciun sut pe poarta pentru Tara Galilor in partea secunda. Au avut o singura minge in prima repriza.

69'

Dubla inlocuire in echipa Danemarcei. Printre cei inlocuiti e si Dolberg, eroul danezilor in acest meci. Intra Cornelius, un varf de careu.

68'

Aparitie a galezilor in jumatatea adversara. O centrare din dreapta fara adresa.

61'

Interventie a lui Ward la reluarea lui Vestergaard.

52'

Galezii acuza socul primii celui de-al doilea gol si nu reusesc sa reactioneze. Danemarca preseaza in continuare.

48'

Gol Dolberg!

Danemarca isi dubleaza avantajul prin acelasi Dolberg. Sut in forta din interiorul careului.

46'

20:09
19:48

Pauza la Amsterdam. Danemarca are 1-0 dupa primele 45 de minute.

36'

Fault in atac fluierat pentru o interventie asupra portarului galez Ward.

35'

Aruncare lunga de la margine a danezilor. Mingea e respinsa in corner.

27'

Faza lucrata de danezi in flancul stang. Mingea ajunge in centru la Dolberg si atacantul Danemarcei finalizeaza cu un sut la coltul lung din afara careului.