1
Polonia
Lewandowski 54'

Asa am trait Spania - Polonia 1-1

Spania si Polonia s-au infrunatt, sambata seara, de la ora 22:00, la Sevilla, intr-un meci din Grupa E la EURO 2020. Partida a fost live text in aceasta pagina.

23:54

Daniele Orsato pune capat meciului.

84'

Szczęsny intervine decisiv in fata lui Morata. Sansa uriasa ratata de spanioli spre dezamagirea lui Luis Enrique.

77'

Contraataac al Poloniei prin Frankowski. Acesta a asteptat demarcarea lui Lewandowski in careu si a fost blocat.

73'

Llorente ii aseaza mingea perfect pe cap lui Ferran Torres. Reluare pe langa poarta.

58'

RATARE!
Penalty ratat de Spania prin Gerard. Sutul acestuia se duce in bara.

57'

VAR-ul intervine si se acorda lovitura de la 11 metri la talpa pusa de Moder lui Gerard.

54'

Gol Lewandowski!

Centrare din dreapta si Lewandowski inscrie cu o lovitura de cap de langa Laporte. A exista o mana acolo pusa de atacantul polonez pe fundasul spaniol, dar golul e validat fara interventia VAR.

46'

Start de repriza secunda.

22:48

Pauza in meciul de la Sevilla.

42'

Dubla ocazie pentru Polonia. Świderski suteaza in bara, mingea revine la Lewandowski care trimite in Unai Simon.

33'

Olmo obtine lovitura libera in marginea careului polonez.

25'

Gol Morata!

Spania deschide scorul prin Alvaro Morata. Reluare din sase metri dupa un sut in forta trimis de Gerard Moreno din 16 metri.

19'

Cursa de peste 40 de metri a lui Lewandowski pornita din propria jumatate. Nu obtine faultul in duel cu Alba.

18'

Moarta obtine cornerul dupa centrarea lui Alba in sase metri.

16'

Puchacz blocheaza reluarea lui Gerard Moreno. Un corner executat scurt de Olmo si care n-aduce nimic pe tabela.