1
Danemarca
Damsgaard 31'

Asa am trait Anglia - Danemarca 2-1 dupa 120 de minute

Am transmis live text in aceasta pagina a doua semifinala de la EURO 2020, meciul Anglia - Danemarca.

00:36

Fluier final. Anglia se califica in finala EURO 2020.

Prelungiri 2
120'

Schmeichel blocheaza la coltul scurt sutul lui Sterling. Corner pentru Anglia.

117'

Englezii joaca la trecerea timpului. Refuza sa mai atace poarta daneza. Pase acompaniate de "ole-uri" din tribuna.

116'

Maguire respinge in corner din fata lui Kjaer.

114'

Braithwaite ameninta poarta engleza. Pickford respinge in corner.

113'

Henderson cade in careul danez. Nu se mai acorda penalty.

106'

S-a reluat meciul. Trippier in locul lui Graelish in echipa Angliei.

Pauza 3
00:17

Pauza intre reprizele de prelungiri.

Prelungiri 1
105'

104'

Gol Kane!

Schmeichel apara sutul lui Kane din lovitura de la 11 metri. Minge sare in fata si Kane reuseste sa inscrie.

103'

O faza verificata de VAR. In mod normal decizia ar trebui intoarsa, dar centralul olandez ramane ferm pe pozitie.

102'

Penalty pentru Anglia obtinut de Sterling.

101'

Anglia domina jocul autoritar in prelungiri. Danemarca pare ca a terminat resursele.

98'

Sut in forta trimis de Grealish. Blocheaza portarul Schmeichel.

93'

Schmeichel se opune golului la sutul lui Kane.

91'

Au inceput prelungirile.

Pauza 2
23:53

A doua semifinala de la EURO 2020 are nevoie de prelungiri.

90'

Kjaer blocheaza in fata lui Kane. A fost ultima faza a timpului regulamentar.

90'

Maguire trimite cu capul pe poarta dupa o centrared in lovitura libera. Apara portarul Schmeichel.

90'

Philips suteaza peste poarta. Un adevarat asediu al englezilor in aceste minute de final.

90'

Sase minute suplimentare la cele 90 regulamentare.

80'

Philips suteaza pe langa poarta.

73'

Sterling suteaza in blocajul lui Vestergaard.

73'

Schmeichel respinge peste bara din fata lui Kane la centrarea lui Mount.

55'

Super interventie a portarului Schmeichel la lovitura de cap a lui Maguire.

52'

Pickford blocheaza sutul lui Dolberg. A fost insa o semnalizare de la margine pentru offside.

46'

22:47

Pauza pe Wembley.

40'

Gol Kjaer (ag)!

Anglia egaleaza prin autogolul lui Kjaer. A fost o centrare in forta trimisa de Saka in fata portii pentru Sterling.

38'

Schmeichel blocheaza incredibil reluarea lui Sterling din sase metri.

37'

Contraatac taios al danezilor. Højbjerg centreza insa imprecis.

36'

Sutul lui Sterling e blocat de zidul danez.

35'

Kane obtine lovitura libera dintr-o pozitie similara celei din care au marcat danezii.

32'

31'

Gol Damsgaard!

Deschidere de scor din lovitura libera. Damsgaard a executat perfect. Este primul gol marcat din lovitura libera si primul gol incasat de Anglia la acest EURO 2020.

29'

Lovitura libera obtinuta de Danemarca la 25 metri pozitie centrala.

24'

Damsgaard suteaza pe langa poarta dupa un interior incercat cu dreptul din careu.

15'

Pickford intervine la sutul lui Højbjerg. Danemarca insista si obtine cornerul prin Braithwaite.

15'

Kane suteaza peste poarta daneza.

12'

Corner pentru Anglia dupa o patrundere a lui Mount.

9'

Damsgaard patrunde in viteza spre poarta engleza. Strange Walker si anihileaza atacul danez.