1
0
FCU Craiova 1948

Așa am trăit UTA – FCU Craiova 1948

Sferturile de finală din Cupa României Betano au programat, marți, de la ora 19:00, meciul UTA Arad – FCU Craiova 1948. Partida a fost live text în această pagină. Vedeți aici rezultatele complete din Cupa României în actualul sezon.

UTA a obținut patru puncte în cele două meciuri cu FCU Craiova 1948 din sezonul regular al Ligii 1.

A fost 2-1 la Arad și 1-1 la Craiova, în ianuarie anul acesta.

FCU Craiova 1948 stă mai bine în clasamentul din playout, având șase puncte avans față de UTA, echipă implicată serios în lupta pentru evitarea retrogradării.

Meciul UTA – FCU Craiova 1948 va fi arbitrat de Horațiu Feșnic. Acesta va fi ajutat la cele două linii de asistenții Alexandru Cerei și Mihai Marica.

Partida va beneficia și de arbitraj video (VAR).

21:00

UTA este prima echipă calificată în semifinalele Cupei României Betano.

90'

Otele scăpă singur cu portarul și trimite pe lângă.

90'

Chindriș reia pe spate în brațele lui Gurău.

73'

Centrare din corner și Huyghebaert reia cu capul puțin peste poartă.

60'

Galben încasat de Duarte pentru un fault în propria jumătate.

58'

Bauza intră în locul lui Mascarhenas la oaspeți.

57'

Ganea reia cu capul pe poartă.

46'

Start de repriză secundă.

19:54

UTA intră cu 1-0 la pauză.

45'

Gurău blochează mingea trimisă la colțul scurt de Postolachi.

45'

Milosevic scapă singur spre poartă și trage slab în brațele lui Gurău.

23'

Portarul Kuchar blochează incredibil cu o mână la capul lui Blănuță. Fusese oricum offside.

17'

Gol Postolachi!

UTA deschide scorul la primul șut spre poartă prin Postolachi. Gaură mare în apărarea celor de la FCU Craiova.

12'

Asamoah (FCU) vede primul avertisment al meciului.

10'

Lovitură liberă obținută de Ganea în duel cu Batha. Poziție favorabilă pentru FCU.

6'

S-a reluat în cele din urmă partida.

4'

Meciul este oprit din cauza vizibilității reduse. Fanii arădeni au aprins mai multe torțe și nu se mai vede nimic.