Cupa Romaniei

Cupa României Betano: Universitatea Craiova și FC Voluntari s-au calificat în sferturi. Farul părăsește întrecerea fără punct și gol marcat

Trei meciuri au fost programate, marți, în a treia și ultima etapă din Cupa României Betano.

Echipele calificate în sferturi sunt Universitatea Craiova (7 puncte) și FC Voluntari (5 puncte).

Farul Constanța, campioana României în sezonul trecut, încheie grupa din Cupa României Betano fără niciun punct și 0-7 golaveraj.

Cele trei partide au început la ora 19:00.

FINAL Universitatea Craiova - Farul 4-0
Min.82 - Atanas Trică închide tabela în urma unui contraatac.
Min.54 - Slovenul Kurtic face 3-0 pentru Craiova cu un șut din afara careului.
Min.52 - Craiova își majorează avantajul prin Ștefan Baiaram.
Min.45+1 - Elvir Koljic deblochează tabela în Bănie.

FINAL UTA Arad - FC Voluntari 0-0

LIVE CS Tunari - Gloria Buzău 1-1
Min.56 - Buzoienii restabilesc egalitatea prin Nadolu.
Min.5 - Gazdele deschid scorul prin Florică. Șut din interiorul careului sub transversală.

Fără niciun punct după primele două etape, Farul Constanța nu are nicio șansă la calificare.

FC Voluntari (4 puncte), Universitatea Craiova (4 puncte), UTA Arad (3 puncte) și Gloria Buzău (3 puncte) luptă pentru unul din primele locuri în clasament care oferă calificarea în sferturile de finală.