1
CFR Cluj
Bîrligea 66'

U Cluj – CFR Cluj 1-1 în Cupa României Betano

Rivalele locale Universitatea Cluj și CFR Cluj au încheiat la egalitate, scor 1-1, într-un meci din Grupa B.

Gazdele au deschis scorul după o lovitură de la colț prin autogolul lui Kresic din minutul 42.

Bîrligea a restabilit egalitatea în partea secundă, minutul 66, cu un șut din interiorul careului după o centrare venită de pe flancul stâng.

Trei echipe se află la egalitate de puncte în fruntea clasamentului din Grupa B. E vorba de CFR Cluj, Rapid și Universitatea Cluj.

În ultima etapă, pe 6 decembrie, Rapid și CFR Cluj se vor duela în meci direct pe terenul giuleștenilor.

Universitatea Cluj va merge pe terenul ultimei clasate FC Botoșani, fiind avantajată de program în perspectiva luptei pentru un loc în sferturile de finală.

22:26

Final de partidă.

76'

CFR Cluj marchează cu un șut din unghi, dar Hațegan fluieră fault în atac la portarul Șepcilor Roșii.

66'

Gol Bîrligea!

CFR Cluj egalează cu un șut din interiorul careului. Reluare din prima după o centrare din stânga.

60'

Mogoș reia cu capul și ratează de puțin egalarea.

46'

Start de repriză secundă.

21:18

U Cluj intră cu 1-0 la pauză.

42'

Gol Kresic!

U Cluj deschide scorul după o lovitură de la colțul terenului. Mingea centrată în șase metri e deviată în propria poartă de Kresic.