Cupa Romaniei

Sepsi castiga prima mansa a duelului cu Universitatea Craiova din semifinalele Cupei Romaniei

Echipa din Sf.Gheorghe s-a impus in meciul disputat pe teren propriu, miercuri seara, cu 2-1 (1-0).

Golofca a marcat golul victoriei, cu trei minute inaintea finalului partidei, la capatul unei faze de contraatac.

Dumitrescu a scapat pe partea stanga a terenului si a centrat pe jos in careu, iar Golofca a finalizat de la aproximativ 15 metri pentru 2-1.

Sepsi a inceput mai bine meciul si pe acest fond de dominare Stefanescu deschidea scorul, in minutul 14, la patrunderea lui Barbut pe flancul drept.

Universitatea Craiova a egalat scorul la zece minute dupa pauza prin Ivan dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Gustavo.

Laurentiu Reghecampf, antrenorul oaspetilor, a urmarit meciul din tribuna fiind suspendat.

Sepsi: Niczuly - Dimitrov, Bălaşa, Mitrea, Dumitrescu - N. Păun, Vaşvari (Aganovici '73) - Bărbuţ, Golofca (Aşkovski '88), Ştefănescu (Tincu '90+3) - Tudorie. Antrenor Cristiano Bergodi;

Craiova: Pigliacelli - Vătăjelu, Screciu (Cîmpanu '79), Papp, Bancu - Roguljici (Nistor '46), Al. Creţu,  Bic (Gustavo '46) - Baiaram (Găman '61), Markovic (Koljici '61), A. Ivan. Antrenor Laurenţiu Reghecampf.

Cartonaşe galbene: Dumitrescu '54, Ştefănescu '90+1 / Vătăjelu '68, Screciu '75, Bancu '79, Andrei Ivan '90.

Arbitri: Radu Petrescu - Radu Ghinguleac, Mrcea Grigoriu - Iulian Dima.