Cupa Romaniei

Oțelul furnizează surpriza și elimină Universitatea Craiova în sferturile Cupei României Betano

În ultimul sfert de finală Oțelul Galați a învins Universitatea Craiova, în deplasare, cu 1-0, printr-un gol marcat în minutul 114.

Mihai Adăscăliței a pătruns în flancul drept și a centrat în șase metri pentru finalizarea lui Joao Lameira. Ambii jucători au început meciul de la Craiova pe banca de rezerve.

Oțelul a ratat o mare ocazie în prelungiri, minutul 100, prin Samuel Teles jucător blocat de portarul David Lazar.

În semifinalele Cupei României Betano s-au mai calificat Corvinul Hunedoara, FC Voluntari, Universitatea Cluj și Oțelul Galați.

Semifinalele se vor disputa în 26 și 27 aprilie într-o singură manșă.