2
0
U Craiova

Asa am trait Viitorul - Craiova 2-0 (4-1 la general)

A doua finalista a Cupei Romaniei a fost decisa in urma meciului de la Ovidiu dintre Viitorul si U Craiova 1948 CS. In tur a fost 2-1 pentru Viitorul.

21:44

Final de meci. Viitorul e in finala Cupei.

86'

Gol Ianis Hagi!

Ianis Hagi reuseste dubla si meciul e incheiat.

59'

Sansa uriasa ratata de olteni prin Barbut. Mingea e respinsa de Ghita de pe linia portii.

54'

Penalty ratat de Craiova!

49'

Pigliacelli retine in doi timpi sutul lui Dragus.

46'

20:30

Final de repriza la Ovidiu.

30'

Boboc primeste cartonasul galben. Primul in tabara gazdelor.

25'

Ocazie ratata de Viitorul la incercarea de scarita a lui Casap. Un gol care ar fi inchis ecuatia calificarii in finala Cupei Romaniei.

8'

Sansa buna de egalare din partea Craiovei prin Fortes. Acesta n-a gasit poarta din pozitie excelenta.

7'

Cicaldau de la Craiova primeste cel dintai avertisment al meciului..

6'

Viitorul deschide scorul prin Ianis Hagi. Acum Craiova are nevoie de trei goluri.