1
4
U Craiova
Cicaldau 88' Burlacu 79' Bancu 51' Donkor 49'

Craiova in sferturile Cupei Romaniei dupa 4-1 cu Turnu Magurele. Furie alb-albastra dupa pauza

U Craiova, detinatoarea Cupei Romaniei, a obtinut calificarea in sferturile de finala dupa 4-1 pe terenul celor de la Turris Oltul Turnu Magurele, echipa de Liga a 3-a.

sursa: facebook.com/UCVOficial

Gazdele au intrat in avantaj la pauza dupa reusita lui Fotescu din minutul 33, un gol marcat dupa o grava eroare in defensiva oltenilor.

Acelasi Fotescu a ratat sansa golului de 2-0 cu patru minute inaintea pauzei cand, gasit in interiorul careului, a trimis peste poarta dintr-o pozitie favorabila.

Craiova a fortat dupa pauza si a intors scorul cu doua goluri in trei minute. Donkor a egalat in minutul 49 dupa o faza de la coltul terenului, pentru ca Bancu sa inscrie pentru 2-1 cu o reluare din sase metri.

Burlacu in minutul 79 si Cicaldau in minutul 88 au consolidat victoria Craiovei, echipa care continua cursa de aparare a trofeului cucerit in 2018.

20:52

Final de partida. Craiova se califica la pas in sferturile de finala.

88'

Gol Cicaldau!

Pasa in careu si Cicaldau marcheaza golul patru al Craiovei.

79'

Gol Burlacu!

Craiova se desprinde pe tabela prin reusita lui Burlacu. O faza creata in flancul drept cu pasa lui Dimitrov pentru Burlacu si finalizarea acestuia cu sut pe jos.

75'

Abia intrat in teren, Burlacu primeste cartonasul galben

72'

Burlacu in locul lui Baicu la Craiova.

68'

Panica in careul oaspetilor si cei de la Turnu Magurele trec foarte aproape de egalare.

61'

Au incercat o schema gazdele, dar mingea ridicata de Bajenaru peste zidul advers n-are adresa.

60'

Fotescu obtine lovitura libera in duel cu Mateiu. Faza importanta in jumatatea Craiovei.

57'

Sansa de gol ratata de Craiova prin Baicu, jucator a carui lovitura de cap trece pe langa poarta.

51'

Gol Bancu!

Craiova e dezlantuita si Bancu aduce detinatoarea trofeului in avantaj. Reactie de furie a alb-albastrilor.

49'

Gol Donkor!

Craiova egaleaza prin Donkor dupa o lovitura de la coltul terenului. Ferreira a deviat decisiv spre bara a doua.

48'

Bancu patrunde in careul advers, dar intoarce balonul gresit pentru Koljic.

46'

S-a reluat meciul. Intre timp a inceput sa ploua la Turnu Magurele.

41'

Fedele suteaza de la distanta, o minge de control pentru portarul Poiana.

41'

O noua eroare in apararea Craiovei si acelasi Fotescu rateaza cu un sut din 16 metri care se duce peste poarta.

34'

Fotescu primeste galben dupa ce si-a scos tricoul de bucurie.

33'

Gol Fotescu!

Eroare in zona centrala a defensivei oltenilor de care profita Fotescu. Turris deschide scorul!

28'

Juncanaru primeste cartonasul galben pentru un fault in atac.

20'

Sansa de gol ratata de echipa gazda prin Juncanaru. Un sut din interiorul careului respins in corner de portarul Popescu.