1
Universitatea Craiova
Ivan 55'

Asa am trait Sepsi - Universitatea Craiova in semifinalele Cupei Romaniei

Am transmis live text in aceasta pagina mansa tur a semifinalei de Cupa Romaniei dintre Sepsi Sf.Gheorghe si Universitatea Craiova, miercuri seara, de la ora 19:30.

Vedeti aici cotele oferite de CASA Pariurilor

Sepsi are patru victorii si un egal in ultimele cinci meciuri. Covasnenii au castigat ultimele trei partide oficiale.

Pe teren propriu echipa lui Cristiano Bergodi a castigat ultimele patru meciuri.

Universitatea Craiova vine dupa trei victorii la rand in campionat, cu FCSB, CFR Cluj si Farul.

Ultima intalnire directa a avut loc pe 28 ianuarie si a fost castigata de Sepsi pe teren propriu, cu 3-1.

87'

Gol Golofca !

Sepsi revine la conducere prin Golofca.

55'

Gol Ivan!

Craiova egaleaza scorul din lovitura de la 11 metri prin Ivan.

54'

Penalty pentru Craiova obtinut de Gustavo.

48'

Centrare in careu si Markovic reia cu capul pe poarta. Respinge Niczuly in extremis. Cea mai mare ocazie pentru Craiova.

47'

Craiova incepe in forta partea secunda si Markovic e aproape sa marcheze. Sut din interiorul careului respins in corner de Niczuly.

46'

Nistor a intrat in locul lui Markovic la Craiova.

46'

Start de repriza secunda.

20:17

Pauza la Sf.Gheorghe.

44'

Barbut suteaza din afara careului. Respinge Pigliacelli in lateral.

26'

Paun reia in plasa laterala dupa o centrare lunga.

14'

Gol Stefanescu!

A doua oara Stefanescu nu mai iarta. Sepsi deschide scorul dupa un atac pozitional.  Barbut a patruns pana la limita terenului si a intors mingea in fata portii pentru aparitia lui Stefanescu.