1
CFR Cluj
Costache 60'

ASA am trait Sepsi - CFR Cluj in Cupa Romaniei

Sferturile Cupei Romaniei au programat, miercuri seara, duelul tare dintre Sepsi - CFR Cluj, cu incepere de la ora 20:00.

21:53

90'

Adrian Rus trimite putin pe langa poarta CFR-ului dintr-o lovitura libera.

79'

Abud intra in locul lui Sato la Sepsi.

76'

Djokovic il inlocuieste pe Hoban.

73'

Vasvari este avertizat cu galben pentru o interventie asupra lui Omrani.

65'

Omrani cade in marginea careului advers si oaspetii primesc lovitura libera. Ar fi vrut penalty, dar nu e cazul de asa ceva.

60'

Gol Costache!

CFR Cluj deschide scorul prin Costache.

57'

Mensah in locul lui Moura la gazde.

50'

Fejer blocheaza lovitura de cap a lui Omrani din centrarea lui Deac.

46'

20:47

Pauza la Sf.Gheorghe.

45'

Sansa de gol irosita de oaspeti la sutul lui Ionita din interiorul careului. Mingea se duce peste poarta.

27'

Omrani centreaza periculos in careu pentru aparitia lui Ionita la finalizare. Jovanovic are prim planul si blocheaza.

21'

Hoban opreste o actiune periculoasa a gazdelor cu pretul unui galben.

16'

Florin Stefan suteaza de la distanta si acelasi Jesus Fernandez respinge peste poarta.

13'

Jesus Fernandez retine in doi timpi sutul lui De Moura din actiune. Prima ocazie a meciului apartine gazdelor.

7'

Un inceput de meci extrem de fragmentat. George Gaman fluiera pana acum la orice faza.

4'

Camora vede cartonasul galben dupa o lovitura aplicata lui Moura in marginea terenului.