2
FCSB
Coman 90' Luchin (ag) 85'

Asa am trait Hermannstadt - FCSB

Ultimul sfert de finala din Cupa Romaniei s-a jucat la Sibiu, joi seara, intre echipa locala Hermannstadt si FCSB. Partida a fost live text in aceasta pagina.

Hermannstadt: Novo - Vodă, Angheluţă, Luchin, Buşu - Rimane, Taira - Petrescu, Sîntean, Dimitriu - Yazalde.
Rezerve: Pop, Tiago, Dâlbea, Pires, Jo, Debeljuh, Cordea.

Echipa de start a FCSB: Vlad - Creţu, Miron, Filip, Panţîru - Olaru, Ov. Popescu, Moruţan - Ad. Popa, Ad. Petre, Fl. Tănase.
Rezerve: Niga - Fl. Coman, Momcilovic, Vînă, Oaidă, Perianu, D. Man.

21:55

Final de partida. FCSB se califica in semifinalele Cupei Romaniei.

90'

Trei minute de prelungiri la cele 90 regulamentare.

90'

Gol Coman!

Senzationala reusita lui Coman cu un lob de mare efect. De remarcat si pasa lui Man cu calcaiul.

88'

Man ajunge cu mingea la picior in careul advers si trimite slab spre poarta sibiana.

86'

Sansa uriasa ratata de Vina singur cu Novo. FCSB domina meciul in aceste minute de final.

85'

Gol Luchin (ag)!

FCSB egaleaza printr-un autogol al lui Luchin la centrarea lui Cretu din flancul drept.

82'

Vlad retine in doi timpi sutul lui Jo Santos din lovitura libera.

76'

Vina in locul lui Morutan la FCSB.

75'

Gol Debeljuh!

Hermannstadt deschide scorul prin Debeljuh. Ramas singur cu Vlad, atacantul sibienilor l-a executat pe Vlad.

74'

Uriasa ocazie de gol pentru FCSB. Morutan centreaza din dreapta si Coman reia din prima peste poarta.

71'

Jo Santos primeste de la Debeljuh si trimite la randul sau putin pe langa poarta.

69'

Replica si FCSB cu un sut de la distanta. Olaru a ratat de putin tinta.

63'

Yazalde ii lasa locul lui Debeljuh, jucator cu 5 goluri in acest an.

63'

Patrundere buna a lui Man si o centrare pentru nimeni in fata portii. FCSB n-are un atacant de meserie pe teren.

61'

Dobrosavlevici il calca pe Tanase si se alege cu un galben.

59'

Yazalde trimite pe langa poarta. Cea mai importanta ocazie a meciului pentru Hermannstadt.

52'

Coman vede galben pentru ca si-a calcat adversarul, pe Dobrosavlevici.

47'

Centrare in fata portii oferita de Yazalde pentru Dumitriu si acesta da pe langa minge.

46'

21:04

Coman si Man intra la FCSB, Jo la Hermannstadt.

20:49

Pauza la Sibiu.

38'

Taira suteaza pe langa poarta dupa o respingere a lui Pantiru.

37'

Sut trimis de Popescu si mingea e deviata de zidul sibian.

36'

Olaru obtine lovitura libera la 25-30 metri de poarta gazdelor.

33'

Petre il lasa pe Morutan in pozitie favorabila de atac, insa acesta abuzeaza de driblinguri si pierde posesia.

28'

Morutan suteaza spre poarta. Mingea e deviata in corner.

24'

Contraatac al ros-albastrilor finalizat de Petre cu sut pe langa poarta.

22'

Avertisment vazut si de Ovidiu Popescu pentru un fault in propria jumatate.

15'

Cretu vede primul cartonas galben al meciului.

13'

Ocazie pentru Hermannstadt dupa o faza fixa. Centrare in mijlocul careului si Rimane nu gaseste poarta din 10-11 metri.

4'

Cretu respinge din fata lui Dumitriu si este corner pentru sibieni.

3'

Morutan rateaza deschiderea scorului cu un sut din afara careului. Respinge Novo in corner cu o parada de zile mari.