Armas 29' Rata 18'
2
0
FC Arges

Asa am trait FC Voluntari - FC Arges in semifinalele Cupei Romaniei. Doua goluri in prima repriza

Marti seara, de la ora 20:00, am transmis live text in aceasta pagina prima mansa a semifinalei de Cupa Romaniei dintre FC Voluntari si FC Arges.

Cele doua echipe s-au intalnit cu doar cateva zile in urma in playoff-ul din Liga 1 pe acelasi stadion "Anghel Iordanescu".

FC Arges a castigat, cu 1-0, prin golul marcat de bulgarul Raynov.

FC Voluntari a pierdut ultimele trei meciuri pe teren propriu cu FC Arges (0-1, 0-2, 0-1).

Victoria din 16 aprilie a fost prima obtinuta de pitesteni dupa patru infrangeri la rand in campionat.

Echipa din Voluntari are doua infrangeri consecutive (0-4 cu FCSB si 0-1 cu FC Arges).

21:55

90'

Voluntari aproape de 3-0 prin Nemec. Sut din interiorul careului peste poarta.

90'

Ocazie uriasa pentru FC Arges. Jafar Arias ramane singur cu portarul si trimite in plasa laterala.

64'

Sansa pentru FC Arges de a reduce din diferenta. Sutul lui Isfan e blocat de Armas.

55'

Tanase ii lasa locul lui Dumitru. Ploua tot mai tare la Voluntari.

51'

Ricardinho cade in duel cu portarul oaspetilor. Se solicita penalty, jocul insa continua.

46'

S-a reluat partida.

20:49

Cele doua echipe se retrag la cabine sub un suvoi de apa.

37'

Ploua din ce in ce mai tare la Voluntari. Terenul este tot mai greu.

29'

Gol Armas!

Gazdele isi dubleaza avantajul dupa o faza de la coltul terenului. Armas reia cu capul in poarta din centrarea lui Rata.

18'

Gol Rata!

Ilfovenii deschid scorul prin Rata dupa o faza colectiva. Sut din interiorul careului la prima bara.

17'

Prima ocazie pentru Voluntari dupa un corner. Nemec nu poate inscrie din doua incercari.

10'

Ocazie pentru FC Arges la sutul lui Latovlevici din lovitura libera. Mingea se duce in transversala.