1
0
Astra

Asa am trait Dinamo - Astra in semifinalele Cupei Romaniei.

Marti, de la ora 20:15, am transmis live text in aceasta pagina meciul Dinamo - Astra, returul semifinalelor Cupei Romaniei.

Astra Giurgiu a castigat mansat tur, cu 1-0.

22:59

Astra Giurgiu este prima finalista din Cupa Romaniei, sezonul 2020/21.

Penalty
P

Dinamo - Astra 4-5!
Raspopovic suteaza in forta si transforma lovitura decisiva.

P

Ratare!
Nepomuceno (Dinamo) suteaza in transversala!

P

Dinamo - Astra 4-4
Jovanovic egaleaza cu un sut pe jos si pe centrul portii. Cat sange rece!

P

Ratare!
Popa apara a doua oara in fata lui Mihaiu. De aceasta data faza e regulamentara.

P

Ratare!
Popa retine sutul lui Mihaiu. Intervine arbitrul si decide repetarea loviturii.

P

Dinamo - Astra 4-3
Canadija ii tine in meci pe giurgiuveni.

P

Dinamo - Astra 4-2
Sut pe jos trimis de Ricardo Grigore. Portarul Popa n-a avut reactie.

P

Ratare!
Valentin Gheorghe (Astra) suteaza in bara transversala.

P

Dinamo - Astra 3-2
Anton trage tare si pe jos. Gol fara emotii.

P

Dinamo - Astra 2-2
Wutrich egaleaza cu un sut pe jos in coltul opus celui in care s-a aruncat Esanu.

P

Dinamo - Astra 2-1
Fabbrini inscrie cu o executie spectaculoasa la inaltime.

P

Dinamo - Astra 1-1
Krpic a marcat in prima mansa pentru Astra. Atacantul bosniac inscrie si acum.

P

Dinamo - Astra 1-0
Dinamo are prima lovitura. Albentosa e primul executant de la 11 metri. Marcheaza spaniolul cu un sut in forta.

Pauza 4
22:46

Dupa 90 de minute la Giurgiu si alte 120 de minute in Stefan cel Mare scorul general este 1-1. Urmeaza lovituri de departajare!

Prelungiri 2
109'

Popa retine sutul lui Anton dintr-o lovitura libera.

106'

A inceput a doua repriza de prelungiri.

Pauza 3
22:28

Ramane 1-0 pentru Dinamo dupa prima repriza de prelungiri. Urmeaza ultimele 15 minute.

Prelungiri 1
91'

A inceput prima repriza de prelungiri.

Pauza 2
22:08

Centralul Catalin Popa fluiera finalul celor 90 de minute. Meciul va intra in prelungiri la general scorul fiind egal dupa 180 de minute, 1-1.

89'

Gol Radu!

Dinamo deschide scorul prin Andrei Radu. Un sut din afara careului care il surprinde pe Popa iesit din poarta. Un gol spectaculos care ne apropie de prelungiri la 1-1 la general.

87'

Portarul Popa respinge peste bara un sut din lovitura libera.

86'

Galben pentru Gaman pentru un fault in propria jumatate.

78'

Centreaza Anton din stanga si Blejdea reia cu capul pe langa poarta Astrei.

69'

Albentosa se resimte dupa o intrare dura. Sare intr-un picior, dar ramane in teren si continua meciul.

66'

Centrare din stanga si Nemec sterge mingea cu capul pe langa poarta. Cea mai mare ocazie de pana acum.

59'

Boe-Kane scapa de avertisment dupa o intrare din spate asupra lui Fabbrini.

54'

Preseaza Dinamo in cautarea golului care sa aduca egalarea la general.

52'

Sorescu rateaza complet preluarea la centrarea lui Gol si intervine portarul Astrei.

47'

Nemec primeste si el cartonasul galben.

46'

Sut trimis de Anton deviat pe langa poarta.

46'

21:04

Pauza in Stefan cel Mare. 0-0 in continuare pe tabela, scor care o califica pe Astra in finala.

42'

Ricardo Grigore primeste cartonasul galben.

32'

Cartonas galben incasat de Morsay.

30'

Sansa pentru Astra la sutul lui Montini. Mingea e blocata de Grigore.

15'

Morsay trimite in fata portii pentru Nemec. Slovacul ajunge tarziu la intalnirea cu balonul.

9'

Sut peste poarta trimis de Filip din coltul careului.

7'

Morsay patrunde in careul Astrei si intoarce mingea pentru nimeni.

5'

Lovitura libera pentru Dinamo. Anton trimite in careu. Respinge Radut.

1'

Catalin Popa fluiera startul meciului.

20:02

Echipele de start:

Dinamo: Eşanu - Puljic, Albentosa, Grigore - Sorescu, Gol, Anton, Fabbirini, St. Filip - Morsay, Nemec.

Astra: Popa - David Bruno, Graovac, Găman, Lamanje - Canadija, Boe-Kane - Merloi, Răduţ, V. Gheorghe - Montini.