Cupa Romaniei

Cupa Romaniei: Petrolul face scorul 16-imilor. CSU Craiova, eliminata de SC Bacau

Urmariti in aceasta pagina, miercuri, dupa ora 16:30, alte sapte meciuri din faza 16-imilor de finala in Cupa Romaniei.

Unirea Tarlungeni (Liga 2) - Petrolul Ploiesti 0-6 (Final)

Ripensia Timisoara (Liga 2) - FC Viitorul 0-2 (Final)

SC Bacau (Liga 2) - CS Universitatea Craiova 1-1 (4-2 dupa lovituri de la 11 metri)

Min.3 - Andrei Pavel deschide scorul cu o lovitura de cap din sase metri (1-0).
Min.28 - Ocazie pentru Craiova la lovitura de cap a lui Herghelegiu. Blocheaza portarul gazdelor, Miron.
Min.43 - Mazarache restabileste egalitatea cu o lovitura de cap la vinclu din interiorul careului (1-1).
Min.90+3 - Curelea trimite in poarta, dar golul este anulat pe motiv de offside si se intra in prelungiri.
Min.120 - Egalitatea s-a mentinut in cele doua reprize suplimentare, astfel ca meciul ajunge la lovituri de departajare.
Penalty - Andrei Ivan a ratat pentru CSU Craiova si echipa SC Bacau se califica in optimi de finala. Este cea mai mare surpriza de pana acum in 16-imi.

Unirea Branceni (Liga 4) - Astra Giurgiu 0-5 (Final)

Min.1 - Sut din 16 metri trimis de Rosu fara nicio sansa pentru portarul gazdelor.
Min.41 - Astra isi majoreaza avantajul prin Enache din pasa lui Rosu.

CS Mioveni (Liga 2) - FC Botosani 1-2 (Final)

Min.36 - Roman deschide scorul pentru oaspeti.

FCM Baia Mare (Liga 2) - FC Voluntari 1-0 (Final)

Rapid CFR Suceava (Liga 2) - FC Brasov (Liga a II-a) 0-2 (Final)