2
0
CSM Poli Iasi

Asa am trait Cupa Romaniei: CFR Cluj - CSM Poli Iasi

Cupa Romaniei programeaza marti, miercuri si joi meciurile din faza optimilor de finala. Toate partidele sunt live text pe onlinesport.ro. Marti am inceput cu meciul  CS Afumati - ACS Poli Timisoara. De la 17:30 am continuat cu Dacia Unirea Braila-CS Universitatea Craiova, pentru ca ziua sa fie incheiata de jocul CFR Cluj-CSM Poli Iasi (20:30). Cupa Romaniei se joaca si pe FORUM. Poti paria aici LIVE pe Cupa Romaniei.

22:24

CFR Cluj castiga fara nicio emotie aceasta partida si devine a treia calificata in sferturile Cupei Romaniei, dupa ACS Poli Timisoara si Universitatea Craiova.

77'

Cristea suteaza la jumatate de metru pe langa poarta gazdelor. O incercare timida a iesenilor de a pune probleme in ofensiva.

73'

Gol Roman!

La un minut de la intrarea in teren Dan Roman majoreaza avantajul CFR-ului cu latul din cativa metri la centrarea lui Tiago Lopes.

70'

Piccioni reia alaturi cu capul din centrarea lui Mihalache si avem cea mai mare ocazie a Iasiului in acest meci.

50'

Cartonas galben Sato!

Sato il opreste neregulamentar pe Paun si avem astfel primul avertisment al meciului.

49'

Reluare cu capul trimisa de Bud, insa mingea este prea moale pentru a-i pune probleme lui Grahovac.

46'

Start de repriza secunda in Gruia.

21:19

Nici macar un minut de prelungire. Se fluiera finalul primei parti, CFR Cluj conduce cu 1-0 dupa reusita lui Bud din minutul 6.

44'

Faza fixa ramane fara rezultat si ne indreptat cu pasi mari spre pauza.

43'

Lovitura libera pe care iesenii o obtin la 30 metri aproximativ de poarta adversa.

34'

Centrare oferita de Bud din dreapta pentru aparitia lui Paun in fata portii. Reluarea acestuia este pe langa poarta.

26'

CFR ramane echipa mai prezenta in joc, echipa care controleaza ostilitatile pe teren. CSM Poli Iasi nu a trecut de prea multe ori centrul terenului pana acum.

17'

Grahovac respinge in corner mingea trimisa cu stangul de Paun. O mingea lovita nu prea fericit.

6'

In partidele de azi s-a marcat de fiecare data foarte devreme. Timisoara in minutul 4 la Afumati, a castigat cu 3-0, Craiova in minutul 8 la Buzau, a castigat cu 2-0, si acum CFR in minutul 6.

5'

Gol Bud!

Centrare din flancul stang oferita de Camora pentru reluarea lui Bud din sase metri.

1'

A inceput meciul din Gruia. Vasile Miriuta, antrenorul gazdelor, este suspendat pentru acest joc si urmareste partida din tribuna alaturi de presedintele Iuliu Muresan.