0
1
FC Voluntari

Voluntariul da lovitura si invinge Craiova in deplasare

Surpriza de proportii in semifinalele Cupei Romaniei, cu FC Voluntari impunandu-se in deplasare impotriva celor de la CS Universitatea Craiova, scor 1-0.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Lucian Marinescu in minutul 88 din lovitura de la 11 metri.

Deac, jucator intrat pentru ultimele minute, i-a luat fata lui Bancu la un sprint pe flancul drept si mijlocasul Craiovei a comis o uriasa imprudenta faultandu-si adversarul.

Returul este programat la Bucuresti pe 17 mai.

In celalata semifinala Astra Giurgiu a luat o optiune serioasa dupa 4-1 in prima mansa cu ACS Poli Timisoara.

22:27

S-a incheiat meciul.

89'

Marinescu il invinge pe Calancea de la punctul cu var si oaspetii dau lovitura.

87'

Mare eroare din partea lui Bancu. Acesta il faulteaza pe Deac in careu si este penalty pentru Voluntari.

85'

Sansa pentru Craiova irosita de Dumitras. Acesta suteaza mult peste dupa o centrare din corner.

80'

Mare ocazie pentru Voluntari, cea mai mare a meciului. Respinge Calancea in corner.

78'

Calancea retine mingea trimisa pe poarta de Popadiuc.

66'

Minge pe stangul pentru Gustavo si acesta suteaza pe langa poarta. Publicul cere in continuare mai mult de la favoriti. Intre timp schimbare post pe post la Voluntari, cu Vodut in locul lui Balan.

66'

Minge in adancime pentru sprintul lui Fajic. Iese Balauru undeva la peste 30 de metri si respinge in afara terenului.

65'

Popadiuc patrunde cu mingea in careul oltenilor dupa o faza promitatoare de atac. In cele din urma jucatorii gazda s-au replicat si mingea este recuperata.

54'

Centrare pentru Fajic in careul celor de la Voluntari. Respinge de acolo Spahija.

46'

21:17

Se termina o prima repriza extrem de saraca in faze de poarta.

41'

Calancea respinge o minge inselatoare trimisa de Marinescu din corner.

33'

Calancea respinge o minge centrata din corner pana la Cernat si acesta obtine cornerul.