3
Craiova
Koljic 90' Barbut 79' Dimitrov 27'

Asa am trait Csíkszereda - Craiova in sferturile Cupei Romaniei

Ultimul sfert de finala din Cupa Romaniei le-a adus fata in fata pe FK Csíkszereda (Miercurea Ciuc) si U Craiova 1948 CS, detinatoarea trofeului.

21:53

Final de partida. Craiova se califica in semifinale acolo unde au mai ajuns Viitorul, Astra si CFR Cluj.

90'

Gol Koljic!

Craiova inchide tabela prin bosniacul Koljic. Finalizare din 4-5 metri la pasa lui Cicaldau.

79'

Gol Barbut!

Craiova se desprinde pe tabela prin reusita lui Barbut, jucator intrat recent in joc. Gafa a portarului Bordas.

77'

Bic de la Craiova este avertizat.

74'

Barbut intra in locul lui Mihaila la Craiova.

67'

Hodgyai in locul lui Pantovic la gazde.

62'

Koljic in locul lui Fortes la Craiova, Pal in locul lui Nagy la Miercurea Ciuc.

59'

Centrare din corner si Fortes reia cu capul pe poarta. Retine Bordas.

58'

Oltenii au incercat o schema la aceasta faza fixa. Resping pentru moment ciucanii.

57'

Lalic vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Draghici.

55'

Bic cauta si el poarta din 20 metri. Mingea trece alaturi.

54'

Mihaila suteaza la poarta dupa o actiune personala. O minge care trece putin peste buturile ciucane.

46'

S-a dat startul partii secunde.

20:47

Iulian Dima fluiera finalul primei reprize fara niciun minut suplimentar.

44'

Fortes prinde poarta cu un sut de la distanta. Acolo e si portarul Ciucului.

27'

Gol Dimitrov!

Craiova deschide scorul prin Dimitrov, fundasul dreapta urcat in careul advers.

20'

O prima minge in careu pentru Fortes. Acesta suteaza pe langa poarta.

15'

Sut in zid din lovitura libera. Mingea ramane la gazde si Pigliacelli scapa balonul in corner.

14'

Donkor vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Barna. Acesta din urma ar fi ramas singur cu portarul.

6'

La primul meci ca titular pentru Craiova, Fortes obtine cea dintai lovitura de la colt a meciului pentru echipa din Banie.

4'

Centrare a lui Nagy in fata portii care il cauta pe Antal. Bancu respinge in afara terenului. Gazdele s-au adaptat mai bine la conditiile de joc.

3'

Centrare in careul oltenilor dintr-o lovitura libera. Pigliacelli ramane pe linia portii. Resping oltenii.

1'

Start de partida. Va fi un meci de mare lupta la cum se prezinta terenul, pentru ca gazon ar fi impropriu spus.