1
Craiova
Cicaldau 3'

Asa am trait Botosani - Universitatea Craiova

Joi seara am transmis live text ultima partida din optimile Cupei Romaniei, meciul FC Botosani - Universitatea Craiova.

22:25

74'

Seroni ataca mingea cu talpa inaintea si-l pune la pamant pe Cicaldau. O intrare dintr-un alt sport.

73'

Capatana intra in locul lui Cimpanu la Craiova.

71'

Keyta vede cartonasul galben.

67'

Pap iese si retine din picioarele lui Ivan.

46'

Florescu suteaza peste poarta oaspetilor.

46'

A fost reluat jocul.

21:33

Ninge in continuare puternic la Botosani. Organizatorii fac eforturi pentru a trasa din nou terenul.

21:18

Marcel Birsan fluiera finalul primei reprize.

45'

Galben si pentru Mateiu in prelungirile primei reprize.

43'

Cicaldau este avertizat pentru un fault asupra lui Fili in marginea propriului careu.

34'

Botosaniul insista mai mult, dar Fili si Holzmann pierd cu usurinta balonul in jumatatea adversa.

32'

Faza fixa ramane fara rezultat. Mingea ramane la olteni.

30'

Cimpanu obtine lovitura libera in marginea careului advers la un duel cu Holzmann.

17'

Galben incasat de Baiaram pentru o contra puternica.

3'

Gol Cicaldau!

Craiova deschide scorul din penalty prin Cicaldau. O executie pe jos la radacina barei fara speranta pentru Pap.

2'

Florescu il faulteaza in careu pe Ivan si se dicteaza lovitura de la 11 metri.

1'

A inceput meciul de la Botosani. Se joaca intr-un decor de iarna. Terenul este acoperit in intregime de zapada si continua sa ninga.

0'

Botosani: 1 Pap - 47 Braun, 6 Chindris, 32 Seroni, 90 Holzmann - 67 Papa, 8 Rodriguez, 27 Florescu - 15 Askovski, 21 Croitoru, 28 Fili.

Craiova: 13 Pigliacelli - 5 Vatajelu, 4 Balasa, 23 Constantin, 11 Bancu - 29 Bic, 10 Cicaldau, 8 Mateiu - 28 Cimpanu, 9 Ivan, 17 Bairam.