Cupa Romaniei

Joi are loc tragerea la sorti a semifinalelor Cupei Romaniei. Primul sezon fara regula golului marcat in deplasare

Evenimentul va avea loc la Casa Fotbalului cu incepere de la ora 11:45, anunta FRF.

Cele patru echipe calificate in semifinalele Cupei Romaniei sunt:

Universitatea Craiova

Sepsi Sf.Gheorghe

FC Arges

FC Voluntari.

Acestea vor fi introduse intr-o singura urna, tragerea fiind una la liber, fara capi de serie.

Meciurile din semifinale se vor disputa in dubla mansa (19-21 aprilie turul / 10-12 mai returul), fara regula golului marcat in deplasare. O regula abrogata la Comitetul Executiv al FRF din 27 iunie 2021.

In caz de egalitate dupa cele doua manse, partida retur va fi prelungita cu doua reprize a cate 15 minute fiecare.

Daca egalitate va persista si dupa aceste doua reprize suplimentare, echipa calificata in finala va fi decisa la loviturile de departajare.