Cupa Romaniei

FC Bihor (Liga 3) încurcă Dinamo în Cupa României Betano. Burcă: ”Un rezultat rușinos pentru noi”

FC Bihor și Dinamo au încheiat la egalitate, scor 1-1, vineri seara, în ultimul meci al etapei a doua din faza grupelor în Cupa României Betano.

Ricardo Grigore a deschis scorul pentru Dinamo la trei minute după pauză în urma unei faze fixe.

Cu opt minute înaintea finalului partidei gazdele au restabilit egalitatea prin Alexandru Popa după o gafă comisă de același Grigore.

Dinamo a ratat o mare ocazie prin Denis Politic, în minutul 84, portarul gazdelor salvând in extremis.

Înaintea ultimei etape Dinamo are două puncte în clasamentul Grupei C din Cupa României Betano.

Reacția lui Burcă

”Ne aşteptam să câştigăm, dar din păcate am ratat foarte multe şanse de a face 2-0.

”Este un rezultat ruşinos pentru noi, pare că suntem într-o pasă în care nimic nu ne iese. Băieţii sunt foarte supăraţi, foarte trişti. Cum să fie altfel după un egal cu o echipă de liga a treia?

”Tradiţia acestui club ne obliga să trecem de aceste grupe. Nu vreau să vorbesc în momentul ăsta de transferuri pentru că nu s-a terminat prima parte a acestui tur de campionat şi nu ar fi corect să vorbesc despre asta acum”, a declarat Ovidiu Burcă, antrenorul lui Dinamo.