Cupa Romaniei

FC Arges elimina Dinamo din Cupa Romaniei cu gol ultima faza

Echipa FC Arges s-a calificat in sferturile de finala din Cupa Romaniei dupa 2-1 cu Dinamo in Stefan cel Mare.

Catalin Tira a deschis scorul pentru Dinamo, in minutul 49, la capatul unui contraatac pe zona centrala.

Dupa un contraatac au egalat si cei de la FC Arges, in minutul 77.

O faza pornita de la recuperarea lui Viana in fata lui Torje in propriul careu.

Din doua pase Alexandru Isfan a fost lasat singur cu portarul dinamovist Mihai Esanu si scorul redevenea egal din minutul 77.

In minutul 90+4 cei de la FC Arges au marcat golul victoriei si calificarii in sferturi prin Cristian Dumitru.

Dumitrascu a centrat in careu pentru Latovlevici, acesta l-a intors pe Nica si a tras la poarta.

Esanu a respins in lateral pana la Dumitru care a marcat cu sut la coltul lung.

Dinamo: Eşanu - A. Radu, Ehmann, R. Grigore, St. Filip (Nica 24’) - Itu, Espinosa, C. Matei - Torje, R. Moldoveanu (Vestenicky 46’), Neicuţescu (Tira 46’). Antrenor: Mircae Rednic.

FC Argeş: Fl. Croitoru - Telcean, Piţian, Boldor, Muşat – Honciu (Meza 59’), I. Şerban (Latovlevici 72’) - D. Viana, Palic (Isfan 59’), D. Dumitraşcu - Cr. Dumitru. Antrenor: Mihai Ianovschi.