Cupa Romaniei
Corvinul
90' Parvulescu 67' Coman 50' Lică 45'
4
0
CFR Cluj

Așa am trăit Corvinul Hunedoara - CFR Cluj, primul sfert de finală din Cupa României Betano

Marți, de la ora 19:30, am transmis live text în această pagină meciul Corvinul Hunedoara - CFR Cluj, primul meci din sferturile Cupei României Betano.

Rezultate Cupa României Betano - Sezonul 2023/24

21:29

Final de partidă.

90'

Gol !

Incredibil! Corvinul marchează golul de 4-0 prin Pop cu o lovitură de cap din interiorul careului.

67'

Gol Parvulescu!

Gol fabulos marcat de Pârvulescu. Șut senzațional din afara careului.

66'

Lefter se opune golului.

50'

Gol Coman!

Corvinul se desprinde la 2-0 prin Coman. Reluare la colțul scurt din interiorul careului.

46'

20:24

Corvinul intră cu 1-0 la pauză.

45'

Gol Lică !

Corvinul deschide scorul prin Lică după o lovitură de la colțul terenului.

38'

Ocazie ratată de Corvinul prin Lică. Șut de fundaș din șase metri.

30'

Coman trage pe centrul porții.

29'

Muhar reia cu capul în bara transversală după un corner.

28'

Otele scapă singur cu portarul și Lefter respinge în corner.

24'

Hrezdac atacă prima bară la o centrare din stânga și îl faultează pe Sava.

23'

Neagu pătrunde în careu și trage în blocaj. Corner pentru Corvinul.

13'

Partida e din nou oprită. Un jucător de la CFR se află întins în careul gazdelor, iar Keita de la clujeni vede cartonașul galben pentru proteste.

11'

Cartonas rosu !

Centralul Iulian Dima îl elimină pe grecul Tachtsidis pentru lovirea unui adversar în banda terenului. CFR rămâne în zece.

1'

Start de meci la Hunedoara. Nu mai există niciun loc liber în stadionul celor de la Corvinul.
Lovitura de start simbolică a fost dată de Mircea Lucescu.

19:12

Corvinul: Lefter – Iacob, Lică, Manolache, Velisar – Hrezdac, Bradu – Lupu, Neașca (cpt.), Pîrvulescu – Coman.

CFR Cluj: Sava – Camora, Mogoș, Boben, Manea – Muhar, Keita, Tachtsidis – Deac, Michael, Otele.