Cupa Romaniei

Chipciu a marcat un super gol contra celor CSA Steaua chiar în Ghencea

Alexandru Chipciu a marcat un gol care i-ar face invidioși chiar și pe cei mai talentați dintre sud-americani când vine vorba de execuții de pus în ramă. UPDATE: U Cluj s-a impus în Ghencea, cu 3-1!

Universitatea Cluj a deschis scorul în Ghencea, contra celor de la CSA Steaua, în meciul din prima etapa a Cupei României Betano după o fază pornită din flanc.

Bic a ținut mingea pe linia de margine în pofida protestelor lui Oprița, antrenorul celor de la CSA Steaua. De la Bic mingea a ajuns în marginea careului la Nistor, iar acesta l-a servit ideal în centrul careului pe Chipciu.

Fără om în marcaj, fostul jucător de la FCSB și-a permis să finalizeze cu un lob de senzație.

Universitatea Cluj și-a dublat avantajul până la pauză prin Ilie, cu o lovitură de cap în urma unui corner. Nistor a fost și de această dată responsabil cu pasa decisivă.

La opt minute după pauză Șepcile Roșii s-au desprins la 3-0 prin același Ilie. Apărut în șase metri, acesta a reluat cu latul în poarta mingea centrată de Vătăjelu de pe partea stângă.

CSA Steaua a marcat golul de onoare prin Boiciuc, cu un șut din afara careului, în minutul 65.