CM 2022

Portugalia si Polonia s-au calificat la Cupa Mondiala. Ibrahimovic vede turneul final la televizor

Parcursul Macedoniei de Nord in drumul spre turneul final s-a oprit pe Dragao din Porto.

Echipa care furnizat surpriza prin eliminarea Italiei n-a mai reusit sa se impuna si in fata Portugaliei, echipa care a castigat cu 2-0, obtinand biletele pentru Cupa Mondiala din Qatar.

Cristiano Ronaldo a pasat decisiv pentru golul de 1-0 marcat de Bruno Fernandes dupa o recuperare a lusitanilor in jumatatea adversa.

Acelasi Bruno Fernandes avea sa inchida jocul in partea secunda, minutul 65, securizand victoria Portugaliei.

Intr-un meci disputat pe o frumusete de stadion la Chorzow in fata a peste 50.000 de spectatori, Polonia a invins Suedia, cu 2-0.

Lewandowski a deschis scorul la cinci minute dupa pauza dintr-o lovitura de la 11 metri si Zielinski a dublat avantajul Poloniei, in minutul 72.

Zlatan Ibrahimovic a intrat pe teren pentru ceea ce ar putea ramane in istorie ca ultimele lui zece minute in nationala Suediei.

Ultimul loc din Europa la Cupa Mondiala va fi decis intre Tara Galilor si invingatoarea dintre Scotia si Ucraina.