CM 2022

Macedonia de Nord zdrobeste Armenia la Erevan. Un rezultat care pune presiune pe tricolori

Romania ramane obligata sa castige in fata Islandei, joi seara, dupa ce Macedonia de Nord a zdrobit Armenia in deplasare, cu 5-0, intr-un meci din Grupa J a preliminariilor pentru Cupa Mondiala 2022.

Bardi a reusit un hattrick pentru nord-macedoneni in minutele 36, 67 si 90. Ultimele doua reusite au fost din lovituri de la 11 metri.

Trajkovski a deschis scorul (min.22), iar Ristovski a marcat golul patru in minutul 79.

Macedonia de Nord urca pe locul secund al clasamentului, cu 15 puncte.

Armenia ramane pe trei, cu 12 puncte, ratand astfel orice sansa la a mai prinde pozitia care duce la baraj.

Toate cartile sunt acum in mana tricolorilor care trebuie sa invinga Islanda pentru a ajunge la 16 puncte si a reveni pe locul secund.

In ultima etapa, la finalul saptamanii, Romania merge in Liechtenstein, iar Macedonia de Nord va primi vizita Islandei.