1
Germania
Fullkrug 83'

Asa am trait Spania - Germania

Meciul zilei de duminica la Cupa Mondiala a adus fata in fata doua foste campioane mondiale, Spania si Germania. Partida a inceput la ora 21:00 si a fost live text in aceasta pagina.

22:55

90'

Sane scapa singur in careul spaniol, dar ezita sa traga la poarta si nu obtine decat un corner.

83'

Gol Fullkrug!

Germania refuza sa se predea si egaleaza prin Fullkrug.

74'

Ocazie pentru Germania la reluarea lui Musiala.

63'

Gol Morata!

Alba paseaza decisiv pentru finalizarea lui Morata din sase metri.

59'

Kimmich ii pune o talpa de galben lui Olmo.

58'

Sut de la distanță incercat de Olmo. Minge pe centrul portii.

57'

Goretzka se alege cu galben dupa un duel cu Asensio.

56'

Unai Simon se opune golului la sutul lui Kimmich. Spaniolii au pierdut mingea prin Pedri in preajma propriului careu.

54'

Morata in locul lui Torres.

50'

Lovitura libera pentru Germania din preajma careului advers. Kimmich trimite in afara terenului.

46'

Asensio centreaza in fata portii pentru Olmo. Intervine Neuer si lansează contraatacul. Offside la Muller.

46'

A inceput repriza secundă.

45'

Simon respinge cu emotii sutul lui Rudiger din marginea careului.

44'

Busquets se alege cu un cartonas galben pentru o interventie asupra lui Musiala la centrul terenului.

40'

Germania marcheaza prin Rudiger cu capul dupa o centrare din lovitura libera. Golul este insa invalidat de VAR pentru un offside mic.

33'

Olmo scapa in stanga si centreaza in fata portii pentru Ferran. Acesta reia incredibil peste poarta. Fusese offside la Olmo.

26'

Ferran Torres preia la marginea careului si e blocat de Sule in momentul sutului.

25'

Gnabry suteaza pe langa poarta dupa o pasa inexplicabila primita de la portarul spaniol Unai Simon.