7
0
Costa Rica

Asa am trait Spania - Costa Rica

Fosta campioana mondiala Spania a debutat la turneul final impotriva celor din Costa Rica, miercuri, de la ora 18:00, intr-un meci din Grupa E.

19:59

Final de partida. Spania obtine cea mai categorica victorie din istorie la Cupa Mondiala.

90'

Gol Morata!

Inscrie si Morata pentru 7-0 cu un sut pe jos din interiorul careului.

90'

Gol Soler!

Marcheaza si Carlos Soler. Primul lui gol la nationala in 32 de meciuri. Sut din interiorul careului dupa respingerea lui Navas in fata.

81'

Navas blocheaza sutul lui Morata. Steag ridicat pentru un offside.

78'

Cel mai tanar marcator din istorie la Cupa Mondiala ramane legendarul Pele (17 ani si 249 de zile) in finala cu Suedia din 1958. Pele este urmat de acest spaniol Gavi.

78'

Costa Rica inca nu are sut spre poarta sau minge jucata in careul spaniol.

76'
76'

La 18 ani si 110 zile Gavi devine cel mai tanar marcator spaniol la Cupa Mondiala.

75'

Gol Gavi!

Faza de fotbal pe Playstation creata de spanioli. Morata il gaseste liber pe Gavi in marginea careului si tanarul jucator spaniol inscrie cu exteriorul. Mingea loveste bara inainte de a intra in poarta.

52'

Gol Torres!

Dubla reusita de Ferran Torres. Finalizare din coltul careului de sase metri.

50'

Un mare zero in dreptul celor din Costa Rica la suturi pe poarta si spre poarta.

48'

Asensio suteaza peste poarta din afara careului.

46'

18:51

3-0 pentru Spania si meciul pare rezolvat inca de la pauza.

45'

Asensio trimite peste poarta din interiorul careului. Duarte l-a incurcat pe jucatorul spaniol.

43'
42'

Spania a mai marcat trei goluri intr-o repriza la Cupa Mondiala o singura data. S-a intamplat impotriva Braziliei la editia din 1934.

41'

Costaricanii incearca o replica timida. Oviedo paseaza pentru un Bennette aflat in offside.

35'

Alba incearca o pasa pentru Olmo. Semnalizare de la margine pentru offside.

30'

Gol Torres!

Ferran Torres transforma de la 11 metri cu o executie de efect pe centrul portii. Experimentatul Navas, victima sigura.

28'

Penalty pentru Spania obtinut de Alba.

27'

Posesie zdrobitoare in favoarea Spaniei - 75% si o eficienta dezarmanta: doua suturi pe poarta, doua goluri!

21'

Gol Asensio!

Aplauze din partea Regelui Felipe al Spaniei pentru reusita lui Marco Asensio cu stangul din interiorul careului. O pasa venita din partea lui Jordi Alba.

11'

Gol Olmo!

Spania deschide scorul pana la urma prin Dani Olmo, jucator legitimat in Germania la Leipzig.

9'

O noua sansa pentru Spania. Pedri paseaza in careu pentru Asensio si acesta loveste imprecis mingea. Aceasta trece putin pe langa poarta.

5'

Olmo rateaza deschiderea scorului pentru Spania cu un sut pe langa poarta la o patrundere in careu.