2
0
Uruguay

Asa am trait Portugalia - Uruguay

Revedeti aici cele mai importante faze din meciul Portugalia - Uruguay, ultima partida din etapa secunda a fazei grupelor.

22:59

90'

Bara se opune la sutul lui Bruno Fernandes.

90'

Gol Fernandes!

Portugalia isi dubleaza avantajul prin Bruno Fernandes din lovitura de la 11 metri.

90'

Intre timp meciul a fost prelungit cu 9 minute.

90'

Penalty pentru Portugalia la un hent comis de Jimenez. Arbitrul iranian a mers la margine pentru reluarea oficiala.

86'

Valverde incearca sutul de la distanta, dar trimite mult peste poarta.

82'

Ronaldo ii locul lui Ramos la lusitani.

77'

Luis Suarez suteaza in plasa laterala din interiorul careului.

75'

Ocazie pentru Uruguay la sutul in bara trimis de Gomez.

70'

Suarez intra in locul lui Cavani.

60'

Nunez trage la poarta. Un sut moale retinut de Costa cu usurinta.

55'

Gol Ronaldo!

Portugalia deschide scorul prin Cristiano Ronaldo. Acesta sterge usor mingea cu capul din centrarea lui Bruno Fernandes.

46'

21:49

0-0 in continuare la pauza intre Portugalia si Uruguay.

38'

Galben incasat de Ruben Neves pentru un fault in propria jumatate.

33'

Portarul Costa blocheaza incredibil la o faza unu contra unu cu Betancur. Mare ocazie pentru Uruguay!

18'

Sutul lui Ronaldo din lovitura libera e deviat in corner de zidul uruguayan.

17'

Lovitura libera pentru Portugalia din preajma careului advers.

16'

Joao Felix apare la finalizare. Sut blocat de Jimenez si va fi corner pentru lusitani.