2
0
Mexic

Asa am trait Argentina - Mexic

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Argentina - Mexic din Grupa C la Cupa Mondiala.

22:57

Final de partida. Argentina castiga meciul si ramane in carti pentru optimile de finala.

90'

Istvan Kovacs arata minutele de prelungire pentru acest meci. Sunt sase la numar.

87'

Gol Fernandez!

Argentina se desprinde la 2-0 prin reusita lui Enzo Fernandez. Un gol de senzatie marcat din interiorul careului la coltul lung.

85'

Mexicanii preseaza in cautarea egalarii. Nu obtin nimic dupa un corner si Argentina pleaca la contraatac. De Paul obtine lovitura libera.

70'

Argentina e pe val dupa marcarea golului. Molina incearca sutul de la distanta si mingea se duce in peluza.

69'

88.968 de spectatori la acest meci pe Lusail Stadium.

65'

Cu aceasta reusita Lionel Messi ajunge la 8 goluri marcate la Cupa Mondiala, egalandu-l pe Cristiano Ronaldo.

64'

63'

Gol Messi!

Messi primeste in zona centrala de la Di Maria si marcheaza cu un sut pe jos. Ce inseamna totusi sa dai la poarta?!

60'

Otamendi respinge mingea centrata de Vega dintr-o lovitura libera.

56'

Emotii pentru mexicani la centrarea pe jos trimisa de Di Maria in careu.

51'

Messi trimite mult peste transversala. A uitat sa marcheze decarul Argentinei.

50'

Messi patrunde pe zona centrala si obtine lovitura libera. Gutierrez se alege cu un galben.

46'

A inceput partea secunda. Nicio modificare la pauza.

45'

Martinez retine sutul lui Vega din lovitura libera. Sansa buna pentru mexicani.

41'

Guardado este inlocuit la mexicani cu Guatierrez.

40'

Lautaro Martinez reia cu capul pe langa poarta. Dezamagitoare executie pentru un atacant cu pretentii.

34'

Messi executa direct pe poarta. Boxeaza Ochoa si apoi obtine faultul in urma unui contact cu Martinez.

33'

De Paul e secerat in marginea careului de Vega. Lovitura libera pentru Argentina.

29'

Se reia jocul cu repunerea mexicanilor din propria jumatate.

28'

Acuna il calca pe Alvarez la un duel in marginea terenului. Mexicanul se resimte si jocul e oprit.

25'

Centrare imprecisa a lui Montiel dupa o pasa trimisa de Messi in marginea careului. A fost oricum offside!

22'

Araujo vede primul cartonas galben al meciului pentru o intrare cu talpa asupra lui Acuna. Argentinianul a fost serios controlat la glezne.

20'

Lozano obtine lovitura libera la 30 de metri aproximativ de poarta argentiniana.

15'

Posesie superioara pentru Argentina (64%).

10'

Herrara apare la bara a doua si rateaza intalnirea cu balonul.

8'

Primul corner al meciului apartine mexicanilor.

7'

Inceput tare de partida, cu un ritm alert. Atmofera din tribune e una fabuloasa.