2
Arabia Saudita
Al-Dawsari 53' Alshehri 48'

Asa am trait Argentina - Arabia Saudita 1-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Argentina - Arabia Saudita, primul meci din Grupa C.

14:08

Final de partida. Arabia Saudita invinge Argentina, scor 2-1. La pauza Argentina avea 1-0, dupa ce alte trei reusite au fost anulate pentru offside. Sauditii n-au avut niciun sut pe poarta in prima parte si au marcat din singurele doua mingi pe poarta.

90'

Al Owais retine lovitura de cap trimisa de Alvarez.

90'

Jocul s-a reluat, iar jucatorul saudit e transportat la spital cu un mare bandaj in zona nasului.

90'

Portarul Al Owais l-a lovit cu genunchiul in plina figura pe Al Shahrani. Jocul este intrerupt, iar echipa medicala acorda primul ajutor jucatorului saudit.

90'

Incredibila accidentarea suferita de un saudit la contactul cu propriul portar.

90'

Meciul e prelungit cu 8 minute! Argentina ataca frenetic si un jucator saudit respinge de pe linia portii.

90'

Di Maria obtine lovitura libera in preajma careului advers.

84'

Centrare in careu si Messi reia slab cu capul spre poarta. Intervine portarul saudit.

80'
80'

Lovitura libera pentru Argentina din preajma careului. Messi trimite mult peste poarta.

76'

Fernandez reia cu capul peste poarta dupa un corner.

75'

Doar in Qatar e posibil asa ceva: 88.012 spectatori pe o arena cu o capacitate de 80.000 de locuri!

70'

Al Owais retine sutul lui Di Maria din pasa lui Messi.

69'

Acuna in locul lui Tagliafico la Argentina.

68'

Creste presiunea Argentinei la poarta saudita. Corner obtinut de Tagliafico. Messi centreaza la prima bara si Martinez reia cu capul pe langa.

63'

Portarul saudit respinge in extremis reluarea lui Tagliafico. Mare ocazie pentru Argentina.

56'

Argentina replica pe contraatac. Messi este deposedat in momentul sutului. Super interventie a fundasului saudit.

53'

Gol Al-Dawsari!

Incredibil ce se intampla in acest debut de repriza secunda. Arabia Saudita preia conducerea prin reusita lui Al-Dawsari din 16 metri la coltul lung. Suporterii argentinieni sunt cu mainile in cap.

48'

Gol Alshehri!

Lovitura de teatru la Lusail. Arabia Saudita egaleaza dupa o minge pierduta de Messi la centrul terenului. Saleh Alshehri a marcat cu un sut din interiorul careului.

46'

A inceput repriza secunda.

12:53

Slavko Vincic a fluierat finalul primei reprize. Argentina intra cu 1-0 la cabine, dupa ce a mai avut trei goluri anulate pentru offside.

45'

Nawaf Al Abid il inlocuieste pe Salman Al Faraj (accidentat).

42'

De Paul suteaza mult peste poarta saudita dintr-o pozitie favorabila.

35'

Inca un gol marcat de Argentina anulat de o semnalizare de la margine. Din nou Lautaro Martinez trimisese in poarta.

27'

Al doilea gol anulat Argentinei pentru un offside. De aceasta data semnalizarea a fost la demarcarea lui Lautaro Martinez. Ramane 1-0 pentru sud-americani.

22'

Messi se demarca in careu si marcheaza cu un sut plasat. Steagul e sus pentru un offside la limita.

19'

Lautaro Martinez surprins in offside.

13'

Messi devine primul jucator care marcheaza in patru turnee finale diferite de Cupa Mondiala pentru Argentina!

12'

Pentru Messi este al saptelea gol la Cupa Mondiala. Toate au fost marcate in faza grupelor.